آیت الله هاشمی رفسنجانی: بسیج در انحصار هیچ گروه و حزبی نیست

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار شرکت‌کنندگان در نشست هم‌اندیشی علمی پژوهشی روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین، با تبریک هفته بسیج به همه مردم، مخصوصاً بسیجیان 8 سال دفاع مقدس گفت: بسیج دریایی از انسان‌های سالم، آماده به خدمت و صادق است و باید همچنان که خلق شد، در جامعه عزیز بماند.

 

وی افزود: بسیج در انحصار هیچ گروه و حزبی نیست و متعلق به همه مردم است و نباید از این شجره طیبه استفاده ابزاری و سیاسی کرد.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشکر از برگزاری هم‌اندیشی علمی پژوهشی روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین و اشاره به حقانیت دفاع از آرمان فلسطین، گفت: مردم این سرزمین مظلوم‌ترین مردم روی زمین هستند.

 

وی جامعه ملل سابق و سازمان ملل فعلی را ابزار قانونی کردن ظلم به مردم فلسطین دانست و گفت: اگرچه یک بار نماینده سازمان ملل در راه عدالت و برای دفاع از مردم فلسطین توسط جوخه‌های ترور صهیونیستی کشته شد، اما قیّم کردن انگلیس، آغازگر یک جنایت تاریخی بود که هنوز هم در سرزمین‌های اشغالی ادامه دارد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با تشریح چگونگی آشنایی با کتاب «القضیه الفلسطینه» و ترجمه آن، در دوره غربت و فقدان منابع دفاع از حقوق مردم فلسطین گفت: وقتی امام راحل این کتاب را مطالعه فرمودند، علمای بلاد و بزرگان حوزه را قانع کردند که مسئله فلسطین هم از موضوعات مبارزه باشد.

 

وی افزود: دکتر محمد مصدق نیز که در سال 1343 در احمدآباد مستوفی محبوس بود، با مطالعه «سرگذشت فلسطین» گفت که از آن نهایت استفاده را کردم و حیف است که این کتاب در گوشه‌ای، بلامطالعه بماند.

 

هاشمی رفسنجانی برای بیان موضوعات کتاب، به جنایت اسرائیلی‌ها در دیریاسین اشاره کرد و گفت: پس از کشتار جمعی مردان مسلمان، زنان را وقیحانه به اسارت بردند تا مسلمانان مرعوب و مجبور به ترک سرزمین‌های اجدادی خویش شوند.

 

وی تاریخ تأسیس رژیم جعلی صهیونیستی را خواندنی و عبرت‌آموز خواند و گفت: استعمارگران غرب برای این‌که خیال خود را از بابت یهودیان راحت کنند، آتش این فتنه را در دامان مسلمانان انداخته‌اند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اسرائیل را پایگاه چندمنظوره کشورهای استعمارگر در حساس‌ترین منطقه جهان دانست و گفت: یهودیان بازیچه مطامع استعماری شده‌اند.

 

هاشمی رفسنجانی پرهیز از افراط و تفریط در دفاع از آرمان‌های مردم فلسطین را یک هوشیاری سیاسی خواند و گفت: منطقی نیست برای دفاع از مظلومیت فلسطین، ظلم دیکتاتوری چون هیتلر را توجیه کنیم.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خویش با استناد به آیات قرآن کریم، همکاری مسلمانان با پیروان ادیان مختلف را دستور اسلام خواند و گفت: مسلمانان با پیروان هیچ دینی دشمنی ندارند. این صهیونیسم است که مسئول ظلم‌ها و زورگویی‌های وسیع به مردم فلسطین شده است.

 

وی با بیان خاطرات خود از دیدار با آوارگان فلسطینی در اردوگاه یرموک که سال‌ها قبل از انقلاب اتفاق افتاد، تلاش برای آشنایی مردم جهان با مظلومیت فلسطین را ارزشمند دانست و گفت: کارهای تحقیقاتی برای آرمان‌های فلسطینی از ضرورت‌های دانشگاهیان و حوزویان است.

 

وی غول تبلیغاتی صهیونیست‌ها را بسیار پرهیاهو دانست و گفت: شاهدیم که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اعراب مسلمان دشمن درجه یک خود را فراموش کرده‌اند.

منبع : ایسنا

/ 0 نظر / 13 بازدید