صالحی:1+5 از فرصت به وجود آمده جهت تعامل و همکاری متوازن استفاده کند

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این پیام آمده است:

اکنون که در سایه‌ الطاف الهی و مقاومت درخور ستایش ملت سرافراز ایران و به یمن ارشادات و راهبری‌های مقام معظم رهبری و تدابیر ریاست محترم جمهوری، تلاش‌ها و مجاهدت‌های فرزندان برومند بر این مرز و بوم، دیگران را بر آن داشته است تا به حقوق غیر قابل انکار ایران اسلامی در زمینه‌ی بهره مندی از فناوری صلح آمیز هسته‌یی اذعان نمایند، بر خود فرض می‌دانم تا این دستاورد چشمگیر را به پیشگاه فرد فرد ایرانیان در سراسر جهان تبریک عرض نمایم.

رویکرد خردمندانه نظام اسلامی در مواجهه با این مسیر پرفراز و نشیب بر اساس سه اصل حکمت، عزت و مصلحت، چشم‌انداز نویدبخشی را در برابر دیدگان همگان هویدا نموده و پنجره‌هایی به افق روشن فردا گشوده است و همانگونه که انتظار می‌رفت، پیش‌بینی‌ها با توجه به حضور چهره‌های پرتوان دستگاه دیپلماسی کشور و دیگر دست‌اندرکاران، به ویژه برادر گرانقدرم جناب آقای دکتر ظریف در این آوردگاه به تحقق پیوست.

امید است طرفهای مقابل نیز از فرصت به وجود آمده جهت تعامل و همکاری متوازن و بر اساس احترام متقابل، استفاده نموده و بر منهج قویم و مستقیم صداقت و حفظ عهد و امانت مستدام بمانند تا مجال لازم برای گسترش تعاملات فراهم آمده و خللی در عزم استوار جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه و تعمیق روز افزون همکاری‌ها بر پایه‌ی وظایف مشترک بروز و ظهور نیابد.

بدون تردید، ملت شریف ایران و خدمتگزاران آنان در نهادهای تصمیم‌ساز نظام، راستی آزمایی این کشورها را در دستور کار قرار داده و در این مسیر به تناسب تحقق وعده‌ها و تعهدات تخلف ناپذیر، حرکت خواهند نمود.

بهروزی روز افزون ملت رشید ایران و مزید توفیقات تمامی دلبستگان به تامین منافع ملی را در سایه‌ی توجهات حضرت ولی عصر (عج) از درگاه ایزد متعال مسالت می‌نمایم.

علی اکبر صالحی

معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران

منبع : ایسنا

/ 0 نظر / 27 بازدید