آغاز از سرگیری مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مذاکرات هیات‌های کارشناسی ایران و 1+5 که با حضور ناظران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هفته گذشته آغاز و نیمه‌تمام مانده بود، امروز پنجشنبه در ژنو از سر گرفته شد.

تیم هیات مذاکره کننده ایران را حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه برعهده دارد.

این مذاکرات در ادامه مذاکرات کارشناسی وین انجام می‌شود که دو طرف سعی دارند بر روی توافق ژنو به برداشت‌ها و تفاسیر مشترک در راستای اجرای صحیح و بدون مانع به تفاهم برسند.

چنانچه مذاکرات کارشناسی وین هفته گذشته به نتیجه می‌رسید و با اقدام آمریکا بر اعمال تحریم‌های اخیر مواجه نمی‌شد، این احتمال قوی وجود داشت که زمان مشخصی برای شروع اجرای توافق ژنو تعیین شود و اجرای توافق در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا نیز به تصویب برسد.

گفته می‌شود مذاکرات کارشناسی برای دو روز پیش‌بینی شده است اما این احتمال که مذاکرات به روزهای آتی کشیده شود، وجود دارد.

منبع : ایسنا

/ 2 نظر / 18 بازدید

نور عترت آمد از آیینه ام کیست در غار حرای سینه ام رگ رگم پیغام احمد می دهد سینه ام بوی محمد می دهد میلاد پیامبر اکرم و امام صادق (ع) تهنیت باد http://choloki.persianblog.ir[لبخند][لبخند][گل][قلب]

سلام دوست عزیزم[گل][لبخند] وبلاگ ("من و دنیای چولوکی")آپ شد با موضوع(" تاریخچه روز ولنتاین") خوشحال می شم با حضور پر رنگت به وبلاگم حس و حال خاصی بدی[پلک] اینم ادرسه وبلاگمه اگه نداری http://choloki.persianblog.ir/post/103