استقبال مردم و مسئولان از تیم مذاکره‌کننده

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این جوانان با عکس‌هایی از حسن روحانی رییس‌جمهور و همچنین پرچم جمهوری اسلامی ایران و شاخه‌های گل و شعارهایی در حمایت از اعضای تیم مذاکره‌کننده کشورمان، از ورود آنها استقبال کردند.

 

در این مراسم، همسر شهید علی‌محمدی - یکی از شهدای هسته‌ای کشور - به نمایندگی از خانواده‌های شهدای هسته‌ای لوح تقدیری را به محمدجواد ظریف - وزیر امور خارجه و رئیس تیم مذاکره‌کننده ایران - تقدیم کرد.

 

به گزارش ایسنا، بر روی یکی از پلاکاردهایی که در دست حاضران در فرودگاه قرار داشت، نوشته شده بود: «دکتر ظریف به اندازه هشت سال از تو متشکریم».

 

جمعیت حاضر، شعارهایی نظیر «نه جنگ، نه تحریم، نه توهین، نه تسلیم»، «صل علی محمد، سفیر صلح خوش‌آمد» و «صل علی محمد، یار مصدق آمد» سر دادند.

 

استقبال‌کنندگان شعارهای دیگری از جمله «دیپلمات قهرمان، حمایتت می‌کنیم»، «دولت تدبیر و امید، حمایتت می‌کنیم»، «دکتر ظریف، عراقچی، تشکر تشکر»، «هیأت با لیاقت، حمایت حمایت»، «دیپلمات قهرمان خوش‌آمدی، به ایران»، «هاشمی زنده باد، روحانی پاینده باد» و «درود بر اصلاحات، سلام بر دیپلمات» سردادند.

 

بعد از دو ساعت و نیم استقبال، خودروی حامل محمدجواد ظریف از پاویون دولت خارج شد و در جمع استقبال‌کنندگان حضور پیدا کرد و ظریف نیز به ابراز احساسات مردم پاسخ داد.

 

در زمانی که ظریف در جمع استقبال‌کنندگان حضور پیدا کرد، جمعیت شعار «درود بر دیپلمات، سلام بر اصلاحات»، «صلی علی محمد، سفیر صلح خوش‌آمد» سردادند.

 

بعد از ظریف، سیدعباس عراقچی در حالی که سوار بر خودرو بود در جمع استقبال‌کنندگان حضور پیدا کرد و جمعیت نیز شعار «عراقچی دوستت داریم»، «عراقچی عراقچی، تشکر تشکر» سرداد.

 

در پایان این مراسم استقبال که نیروی انتظامی نیز برای کنترل نظم از همان ابتدا حضوری پررنگ داشت، جمعیت را به آرامی پراکنده کرد و جمعیت حاضر نیز برای تقدیر از تلاش‌های آنها، شعار «نیروی انتظامی، تشکر تشکر» سرداد.

 

در دست استقبال‌کنندگان از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان، عکس حسن روحانی و پرچم جمهوری اسلامی ایران دیده می‌شد.

 

در هنگامی که ظریف هنوز در جمع استقبال‌کنندگان حضور پیدا نکرده بود، جمعیت شعار می‌داد: «صلی علی محمد، ظریف چرا نیامد؟».

 

محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌جمهور، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس‌جمهور، حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید، حسین فریدون دستیار ویژه رییس‌جمهور، علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، قشقاوی معاون پارلمانی و کنسولی وزارت خارجه، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه، ولی‌الله سیف رییس کل بانک مرکزی، مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان وزارت خارجه در مراسم استقبال از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان در فرودگاه حضور داشتند.

 

در این مراسم همچنین تعدادی از خانواده تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی از جمله خانواده دکتر ظریف (همسر، دختر و عروس وی) نیز حضور داشتند. دختر رییس تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان از مراسم استقبال پدرش - محمدجواد ظریف - فیلم می‌گرفت.

منبع : ایسنا

/ 0 نظر / 49 بازدید